paź 05 2016

Zielone łąki, lasy i pola


Komentarze: 0

Przemierzając Ukrainę, nie sposób zauważyć, że jest ona zieloną krainą. Wszędzie panuje soczysta zieleń przyrody, zarówno na polach, łąkach, a także w lasach. Zwłaszcza wiosną, można zaobserwować bogactwo gatunków roślin, jak też zwierząt. Jest tam pięknie także latem, kiedy słońce świeci, a na zewnątrz jest ciepło, wtedy warto wybrać się na zwiedzanie tajemniczych zakątków. Jak twierdzą miłośnicy Ukrainy, wystarczy tylko raz tam pojechać, aby chcieć potem wracać ponownie, gdyż panuje tam swoisty klimat, a sam kraj poszczycić się może dobry jedzeniem, gościnnością i ciekawymi historycznie zabytkami.

O czym warto pamiętać

Wyjeżdżając na wakacje, dobrze jest mieć ze sobą ubrania na każdą pogodę, mimo iż pora roku znacznie wpływa na pogodę i temperatury, ale zdarzają się przecież wyjątki od tej reguły. Zawsze może się zdarzyć wichura i wtedy będąc w trakcie zwiedzania można zbytnio zmarznąć. Podobnie zimą, mrozy mogą być znaczniejsze, niż w naszym umiarkowanym klimacie. Lubiący piesze wycieczki i samotne wędrówki wiedzą, też jak ważne jest obuwie. Inne założyć można zwiedzając kościoły, cerkwie, czy muzea, a zupełnie inne udając się na wycieczki plenerowe polnymi drogami. Tam trafić można zarówno na kałuże, jak też spore ilości błota, więc zabranie tylko klapek, może się nie sprawdzić, dodatkowo może być zbyt zimno w stopy. Wygoda w czasie wycieczek, to uniknięcie niepotrzebnych pęcherzy oraz większa radość ze zwiedzania bez komplikacji. Dużym zainteresowaniem wśród wycieczkowiczów chcących posiedzieć na łonie natury cieszą się Lwowskie Parki.

Co warto zobaczyć?

Wybierając wycieczki na Ukrainę nie można nie odwiedzić trzech, wspaniałych rezydencji: Olesko, Podhorce i Złoczów, które są w tym samym regionie, aczkolwiek nieco od siebie oddalone. Kolejnym ważnym punktem może być odwiedzenie Cerkwi Opieki Matki Bożej w Łucku z XV wieku, którą zniszczył kiedyś huragan, ale została odbudowana. Inną cerkwią, której nie wolno pominąć zwiedzając Ukrainę jest Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Jasinie, którą zbudowano z drewna na planie krzyża oraz jej zabytkowego cmentarza i dzwonnicy.

 

http://www.kresy.com/

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz